7.5.2022 – Přebor všestrannosti v atletice a Župní přebory

Dne 7. 5. 2022 proběhl poslední z přeborů všestrannosti, tentokrát to byl přebor atletiky, který se konal v Českých Budějovicích. Podle věku si děvčata zazávodila ve skoku dalekém, ve sprintu (50/60 m), v hodu kriketovým míčkem, a ve vytrvalostním běhu (300/600 m). U nejmladšího žactva byl hodnocen hod tenisovým míčkem, odraz do dálky z místa a sprint na 40 m. Přeborů se zúčastnilo 25 našich děvčat z celkového počtu 199 závodníků a to z jednot Boršov nad Vltavou, České Budějovice, Písek, Strakonice, Milevsko, Volyně, Křemže a Jistebnice.

ŽUPNÍ PŘEBORY- Přebory všestrannosti jsou celkem 4 – gymnastika, šplh, plavání a atletika. Nejlepší dvě až tři děvčata z každé kategorie a z celé jihočeské župy se mohou po absolvování všech 4 disciplín dostat až na přebory všestrannosti celé ČR.
Letos to bohužel o kousíček uteklo – 3 a 4 místem: Kristýnce Wiererové, Klaudince Kupcové, Adélce Eiblové a Barče Šrámkové. Ale vůbec to nevadí, i tak jsme na holky hrozně pyšné, děkujeme a gratulujeme jim.

Postoupit na republiku se ale podařilo v kategorii St. žákyně III Danielce Bálkové z 2. místa.
Té budeme 3-5.6 držet pěsti, protože se v Praze utká s dalšími děvčaty z celé ČR. Postoupit do finále se povedlo po druhé od doby našeho oddílu v Sokole a poprvé se to povedlo momentální trenérce Barče Machové v roce 2007. Pro naši jednotu, je to tedy jedinečný úspěch a Danielce gratulujeme.

Přebory všestrannosti v Atletice 7.5.2022 – FOTOGALERIE

Předškolní (26 závodníků)
Lota Křišťanová 10. místo

Žákyně 1 (55 závodnic)
Kiki Wiererová 2. místo 🥈
Ella Lišková 9. místo
Kiki Schättingerová 10. místo
Kiki Ježková 16. místo
Adél Völflová 17. místo
Klárka Kolářová 19. místo
Bětka Zbořilová 21. místo
Ella Gruberová 26. místo
Helča Dolénková 39. místo
Justý Pavlovská 46. místo
Viky Kořánová 48. místo
Lili Junková 51. místo

Žákyně 2 (31 závodnic)
Terka Ježková 5. místo
Klaudi Kupcová 16. místo
Hanča Dolénková 25. místo
Maru Štíchová 26. místo
Adi Zajíčková 27. místo

Žákyně 3 (17 závodnic)
Adél Eiblová 5. místo
Dany Bálková 8. místo
Stelča Petrová 13. místo

Žákyně 4 (16závodnic)
Agi Baťhová 5. místo
Anička Wiererová 6. místo
Baru Šrámková 7. místo
Baru Nováková 9. místo

Župní přebory (celá všestrannost) 7.5.2022 – FOTOGALERIE

Žákyně 1 (15 závodnic)
Kiki Wiererová 3. místo 🥉
Bětka Zbořilová 6. místo
Kiki Schättingerová 7. místo
Kiki Ježková 9. místo

Žákyně 2 (11 závodnic)
Klaudi Kupcová 4. místo
Maru Štíchová 8. místo
Adinka Zajíčková 9. místo

Žákyně 3 (6 závodnic)
Danča Bálková 2. místo 🥈 (postup na přebor ČR)
Adéla Eiblová 3. místo 🥉
Stelča Petrová 6. místo

Žákyně 4 (8 závodnic)
Barča Šrámková 3. místo🥉
Agi Baťhová 5. místo
Barča Nováková 6. místo