Přebor všestrannosti v atletice 7.5.2022 a Župní přebory

Dne 7. 5. 2022 proběhl poslední z přeborů všestrannosti, tentokrát to byl přebor atletiky, který se konal v Českých Budějovicích. Podle věku si děvčata zazávodila ve skoku dalekém, ve sprintu (50/60 m), v hodu kriketovým míčkem, a ve vytrvalostním běhu (300/600 m). U nejmladšího žactva byl hodnocen hod tenisovým míčkem, odraz do dálky z místa a sprint na 40 m. Přeborů se zúčastnilo 25 našich děvčat z celkového počtu 199 závodníků a to z jednot Boršov nad Vltavou, České Budějovice, Písek, Strakonice, Milevsko, Volyně, Křemže a Jistebnice.
FOTO
VÝSLEDKY

ŽUPNÍ PŘEBORY- Přebory všestrannosti jsou celkem 4 – gymnastika, šplh, plavání a atletika. Nejlepší dvě až tři děvčata z každé kategorie a z celé jihočeské župy se mohou po absolvování všech 4 disciplín dostat až na přebory všestrannosti celé ČR.
Letos to bohužel o kousíček uteklo – 3 a 4 místem: Kristýnce Wiererové, Klaudince Kupcové, Adélce Eiblové a Barče Šrámkové. Ale vůbec to nevadí, i tak jsme na holky hrozně pyšné, děkujeme a gratulujeme jim.

Postoupit na republiku se ale podařilo v kategorii St. žákyně III Danielce Bálkové z 2. místa.
Té budeme 3-5.6 držet pěsti, protože se v Praze utká s dalšími děvčaty z celé ČR. Postoupit do finále se povedlo po druhé od doby našeho oddílu v Sokole a poprvé se to povedlo momentální trenérce Barče Machové v roce 2007. Pro naši jednotu, je to tedy jedinečný úspěch a Danielce gratulujeme.